Jäsenyhdistykset

Pohjois-Savon Neuroyhdistys / Varkauden MS-kerho

Raili Tiainen, p. 044 2713 252

Omaiset mielenterveystyön tukena Itä-Suomi ry.

Vt. omaistyöntekijä Tiina Puranen, p. 040 5564 292, tiina.puranen@omary.fi

Pohjois-Savon Keliakiayhdistys ry.

Vertaistoimintavastaava Päivi Valkeinen, paivivalkeinen22@gmail.com, p. 0500 990 318.

Pohjois-Savon Munuais- ja maksayhdistys ry.

Helena Katajisto, p. 0400 672 806, kirppumamma@hotmail.com

Pohjois-Savon Näkövammaiset ry./ Varkauden toimipiste

Kerhovastaava Kirsti Karttunen, p. 040 577 9830, kirsti722013@gmail.com

 

Pohjois-Savon Syöpäyhdistys ry./ Varkauden osasto

Veikko Mononen, p. 040 734 6609

Rantasalmen kehitysvammaisten tuki

Olli-Pekka Nykänen, p. 044 020 5700, openyk68@gmail.com

Savon Ilco ry.

Matti Tenhunen, p. 040 7566 770, tenhunen.matti@luukku.com

Suomen Migreeniyhdistys ry.

Sirpa Jyräs-Ikonen, p. 044 270 7685, migreeni.varkaus@gmail.com

Suomen Tourette- ja OCD-yhdistys ry.

Tuula Savikuja, p. 050 322 2224, infoa@tourette.fi

Suomen Kipu

Virpi Paasisalo, p. 045 170 7548, virpi.paasisalo@suomenkipu.fi

Varkauden Invalidit ry.

Toimisto p. 040 760 8213, toimisto@vsi.inet.fi

Varkauden kehitysvammaisten tuki ry.

Mervi Virtanen, p. 0500 543 316, kommilankampaamo@tintti.net

Varkauden Nivelpiiri ry.

Rauni Janhunen, p. 050 5252 059, rauni.janhunen@nivel.fi

Varkauden seudun allergia- ja astmayhdistys ry.

Vappu Juutilainen, p. 0400 859 983, allergia.varkaus@gmail.com

Varkauden seudun epilepsiayhdistys ry.

Jaana Kauppinen, p. 044 972 5205, jaanakaup@gmail.com

Varkauden seudun diabetes ry.

Arja Mättö, arja@am-isannointi.fi

Varkauden seudun hengitysyhdistys ry.

P. 040 718 1725, varkaus@hengitysyhdistys.fi.

Varkauden seudun mielenterveysväki ry.

Mielitupa

Rajakatu 3, 78200 VARKAUS

p. 050 412 5113, mieli.tupa@pp.inet.fi

Varkauden seudun omaishoitajat ry.

Mirja Hakkarainen, p. 050 464 1889, varkaudenseudunomaishoitajat@outlook.com

Varkauden seudun parkinson-kerho ry.

Jorma Sareskivi, p. 040 586 9766, jorma.sareskivi@gmail.com

Varkauden seudun Psoriasisyhdistys ry

Pentti Ropponen, p. 0400 675 581, pentti_ropponen@pp.inet.fi

Varkauden sydänyhdistys ry.

Pirjo Soininen, p. 0400 542 586, pirjo.soininen@hotmail.com

MLL:n Varkauden paikallisyhdistys

Marja Ikonen, p. 040 5161 749, ikonenmarja@hotmail.com

Kannatusjäsenet

Eläkeliiton Varkauden yhdistys ry.

Anne Marttala, anne.marttala@gmail.com

Kahvankiäntäjät, Savon aluekerho

Arto Hirvonen, artsihirvonen@gmail.com

Kestovaippayhdistys Itä-Suomi ry

Varapuheenjohtaja Aulikki Etelärinne, p. 050-3547227.

ita-suomi(a)kodinkestot.fi

Lapsen kengissä ry

Sari Haikarainen, p. 040 8318 592, toimisto@lapsenkengissa.fi

Puurtilan Martat ry.

Tuula Savolainen, p. 040 839 6705, tuula.savo@gmail.com

Savonetti ry.

Tiina Brunell, p. 0400 617 534, savonett@dnainternet.net

Varkauden eläkeläiset ry.

Lena Salo, p. 040 755 0112, leena@puurtila.com

Varkauden Karjalaseura ry.

Martti Tanhu, p. 044 216 7744

Varkauden Martayhdistys ry.

Lea Pelkonen, lea.pelkonen@icould.com